среда, 5 мај 2021
Премиерлигашка пресметка во големото финале во ЛШ

ВИДЕО: Челзи го надигра големиот фаворит за пласман во големото финале во ЛШ

пред 16 часа
францускиот клуб претпазлив

ПСЖ има замена за Мбапе доколку Французинот не го продолжи договорот

пред 17 часа
расистички напад во италија

Маркони суспендиран 10 натпревари поради расизам

пред 17 часа
сините со предност на полувремето

ВИДЕО: Полувреме во Лондон , Челзи води против Реал и е поблиску до Истанбул

пред 18 часа
одреден новиот датум за дербито

Познато кога ќе се одигра дербито помеѓу Манчестер и Ливерпул

пред 18 часа
првиот човек на ФФМ со интервју

Сејдини: Немам проблем со Пандев, тој е единствен и најважно е што сме на Европско

пред 18 часа
металците поразени на домашен терен

ФОТО: Куманово го победи МЗТ после пет години и го отпиша од второто место

пред 19 часа
познати почетните состави

Почетни состави: Реал оди на се или ништо , Челзи исто како во Мадрид

пред 19 часа
ФС на Шпанија не попушта

Желбата на Куман нема ефект: Потврдена суспензијата, нема да ја води Барса во мечот на сезоната

пред 20 часа
Нова опасност по здравјето на Касиљас

Касиљас повторно заврши во болница, причината е повторно неговото срце?!

пред 20 часа
Италијанскиот стратег доби две понуди од Островот

Сари во дилема: Лондонските ривали влегоа во трката за негов ангажман

пред 21 час
Мурињо „мета“ на шегобијци

Позната авиокомпанија ги насмеа сите со објавата на Мурињо

пред 21 час
интер има 250 милиони за трошење ова лето

Конте добива „Српски“ подарок, Интер ќе плати 80 милиони евра за ѕвездата на Лацио

пред 21 час
Подготвена е првата понуда

Манчестер Јунајтед ќе се смирува со напаѓачите преку Хари Кејн

пред 22 часа
Одлични вести за Пиоли

Манџукиќ ќе бид подготвен за дербито со Јувентус

пред 22 часа
во фокусот двајца играчи

ФОТО: Шпанците тврдат, Реал ќе победи а клучен ќе биде само еден момент

пред 23 часа