среда, 12 мај 2021
ГОЛЕМА ПОБЕДА ЗА ЧОЛО СИМЕОНЕ

ВИДЕО: Атлетико Мадрид блиску до титулата- Реал Сосиедад падна во главниот град на Шпанија

пред 1 месец
ДОКОЛКУ НЕ ЗАМИНЕ ВО ПЕНЗИЈА ПАНДЕВ И ДОГОДИНА ВО КАЛЧОТО

ВИДЕО: Пандев одигра 69 минути во победата на Џенова која официјално обезбеди опстанок

пред 1 месец
ДОБРИ ВЕСТИ ЗА ЛИВЕРПУЛ ОД ЛОНДОН

ВИДЕО: Челзи си направи проблем, загуби од Арсенал и ја направи битката за ЛШ неверојатно интересна

пред 1 месец
МОМЦИТЕ НА КОНТЕ ПРОДОЛЖУВААТ ДА ГАЗАТ

ВИДЕО: Интер уште еднаш покажа зошто е шампион- со три гола ја испрати Рома од Милано

пред 1 месец
СИТЕ РИВАЛИ ЗА ЛШ НА СТАРАТА ДАМА ПОБЕДИЈА

ВИДЕО: Јувентус со три атрактивни гола го победи Сасуоло, победи и Аталанта против Беневенто

пред 1 месец
ЗА ТРИ ДЕНА ПОСТИГНАА 1О ГОЛА ВО ТОРИНО

ВИДЕО: Милан го декласираше Торино со седум гола и со една нога веќе се во Лигата на шампионите

пред 1 месец
ТЕСТ НАТПРЕВАРИ

Ќе има голем број ограничувања: Последното коло од шампионатот на Португалија ќе се игра пред фанови

пред 1 месец
ОДЛИЧНИОТ ГОЛМАН НЕДОВОЛЕН ЗА ДОКСА ДА ДОЈДЕ ДО БОДОВИ

ВИДЕО: Шишковски брилијантен одбрани два пенали, неговиот тим сепак поразен

пред 1 месец
УШТЕ ЕДНАШ ПОКАЖА ЗОШТО Е МОЖЕБИ НАЈДОБАР ВО ИСТОРИЈАТА

ВИДЕО: Годините за Буфон се само бројка- легендарниот голман со неверојатна одбрана фати пенал

пред 1 месец
ОСТАНУВА ИНТЕРЕСНО ВО ЛА ЛИГА

ВИДЕО: Севиља успеа да дојде до минимална победа над Валенсија и да остане во трка за титулата

пред 1 месец
НЕ ГО ОСУДУВА КОЛЕГАТА

Клоп неочекувано го поддржа Солскјер: Она што му го прават на Јунајтед е злосторство

пред 1 месец
ШАЛКЕ ЌЕ ЈА ЗАВРШИ СЕЗОНАТА СО ПОМАЛКУ ОД 20 БОДОВИ

ВИДЕО: Херта со пресврт стигна до важна победа во битката за опстанок во Бундес лигата

пред 1 месец
ПОЗНАТИ АРБИТРИТЕ ЗА ДВЕТЕ ФИНАЛИЊА

УЕФА одлучи: Шпанец ќе го суди финалето на Лигата на шампионите, Французин ќе биде главен во Лига Европа

пред 1 месец
АТРАКТИВНАТА ПРИСИЛИЈА ГО СЛАВЕШЕ ВЛЕЗОТ НА САЛЕРНИТАНА ВО КАЛЧОТО

ФОТО: Оваа актерка од филмови за возрасни стана главна тема во навивачкиот свет

пред 1 месец
ПОВЛАСТЕНИОТ СТАТУС НА ПОРТУГАЛЕЦОТ СТАНА ПРОБЛЕМ

Газета Дело Спорт: Роналдо повеќе не е во добри односи со соиграчите

пред 1 месец
БЕЗ НЕГО ПО ЕВРОПСКАТА ЕЛИТА

Пиоли ја доби најлошата вест: Познато колку е тешка повредата на Ибрахимовиќ

пред 1 месец