среда, 12 мај 2021
„Граѓаните“ играат брилијантно оваа година

Гвардиола: Оваа титула во Премиер лигата е најтешката што ја освоивме досега

пред 2 мес.
Домаќините на балоните ќе бидат познати за еден месец

Кошаркарите ги дознаа термините за претквалификациите, се очекува да се одредат домаќините

пред 2 мес.
„јарците“ со нов предводник

Келн има нов тренер во борбата за опстанок

пред 2 мес.
чурлинов заслужува повик во 1-репрезентацијата за еуро !

ФОТО: Чурлинов во тимот на неделата во ТОП 5 првенствата, Ангеловски има бисер кој не е во репрезентацијата!

пред 2 мес.
Откако го загуби здивот за титулата во Ла Лига

Куман: Невозможно е да објаснам што се случи

пред 2 мес.
„војната“ за суперлигата продолжува

УЕФА покрена дисциплинската постапка прoтив Реал, Барса и Јувентус

пред 2 мес.
Нашиот најдобар таеквондист

Георгиевски на прием во АМС: Одам на Олимписките игри со паролата, Македонија има олимписки златен медал

пред 2 мес.
По обвинувањата од ЖФК Љуботен

ЖФК Борец со демант: Не ги нападнавме членовите на ЖФК Љуботен

пред 2 мес.
Викендов завршница од Купот на Македонија

КК Работнички го брани трофејот, Пелистер и МЗТ Скопје го посакуваат во своите трибини

пред 2 мес.
Стоперот потврди

Официјално: Холандија без Ван Дијк против Македонија на ЕУРО

пред 2 мес.
ќе има работа и за полицијата

Српски фудбалер добива закани од навивачите дека ќе биде ликвидиран во Чешка

пред 2 мес.
Во пресрет на завршницата од Купот

Гечевски: Наша чест и обврска е да се запамети името на Буштур

пред 2 мес.
ффм и комерцијална банка во ист тим

Муслиу: Тимските вредности се најважни, имаме нов играч во екипата- Комерцијална Банка

пред 2 мес.
ффм има нов член во спонзорската екипа

Ристовски: Заедништвото да продолжи, Комерицијална Банка наш голем пријател

пред 2 мес.
НОВ ПОДДРЖУВАЧ НА ФФМ ПРЕД ЕУРО

ФФМ има нов член во екипата спонзори, Комерцијална Банка за нови успеси на ЕУРО

пред 2 мес.
Откако го продолжи договорот

Нејмар со порака до челниците на ПСЖ: Сакам да играм со Роналдо

пред 2 мес.