петок, 14 мај 2021
голеада во њукасл

ВИДЕО: Сити и со резервистите го совлада Њукасл

пред 1 месец
ерменецот бара нов клуб

Мхитаријан не сака ниту да се види со Мурињо а не па да игра под негово водство

пред 1 месец
ДУРИ 14 ФУДБАЛЕРИ МОЖЕ ДА ЗАВРШАТ НА ТРАНСФЕР ЛИСТАТА

Мундо Депортиво: Револуција во Барселона- најмалку седум играчи го напуштаат клубот летово

пред 1 месец
металците ја научија лекцијата против куманово

МЗТ Скопје последен патник во полуфиналето на Купот

пред 1 месец
втор пораз од б-тимот на србија

Матијашевиќ: Генерално не сакам да губам, но ова се подготовки и игравме против Србија

пред 1 месец
втор пораз од србија

ВИДЕО: Македонија повторно загуби од Србија, селекторот Матијашевиќ задоволен од прикажаната игра

пред 1 месец
легендарниот голман со настап по пауза од 10 години

Манчестер Сити вечерва на голот има голман кој последен пат бранел во Премиер пред 10 години

пред 1 месец
ЈА АКТИВИРААТ НЕГОВАТА КЛАУЗУЛА

Клоп ги решава проблемите во дефанзивата: Ливерпул го завршува првото засилување вредно 40 милиони евра

пред 1 месец
некогашниот финалис во ЛШ со нов предизвик

Купер именуван за нов тренер на ДР Конго

пред 1 месец
вардарки лесно против чаир

ЖРК Вардар го совлада Чаир и закажа куп финале со Куманово

пред 1 месец
промени во календарот на формула 1

Истанбул остана без трка во Формула 1, на Спилберг ќе се возат две трки

пред 1 месец
кавадарчани фуриозно во полуфиналето

ФОТО: Еуро Никел полесно од очекувањата во полуфиналето на Купот на Македонија

пред 1 месец
де бур со поширок список

Холандскиот селектор го објави поширокиот список за ЕУРО

пред 1 месец
премиер лигата сеуште прва во заработката од тв правата

Премиер лига ги продаде телевизиските права за 5,5 милијарди евра

пред 1 месец
НА ИНТЕР МУ СЕ ПОТРЕБНИ ПАРИ

Поранешниот фудбалер на Интер фрли „бомба“: Лаутаро Мартинез оди во Шпанија

пред 1 месец
АТЛЕТИКО ИМА СЕ ВО СВОИ РАЦЕ

Хаос во Примера во последните две кола: Три тима во борба за титулата- еве на кој што му треба

пред 1 месец