недела, 16 мај 2021
ИТАЛИЈАНЕЦОТ ВО ГЛАВНИОТ ГРАД НА ШПАНИЈА?

Фабрицио Романо: Алегри се сретнал со Реал Мадрид и сака да го преземе тимот, клубот разгледува уште една опција

пред 1 месец
ЛИЛ ИМА СЕ ВО СВОИ РАЦЕ

ВИДЕО: Титулата во Франција во последното коло- Лил одигра без голови, ПСЖ убедлив, Лион со голеада

пред 1 месец
ДОБРИ ВЕСТИ ЗА ЈУВЕНТУС ОД МИЛАНО

ВИДЕО: Милан со голем кикс во борбата за Лига на шампионите, Донарума ги спасуваше од пораз

пред 1 месец
МАЛОЛЕТНИК ГИ РЕШИ КАРАМЕЛИТЕ

ВИДЕО: Шокантен пораз на Евертон во битката за Европа- фенерџијата Шефилд победи на Гудисон Парк

пред 1 месец
НЕ БАШ ЧЕСТА ГЛЕТКА

ВИДЕО: И тоа се случува- во АБА лигата постигнат автокош

пред 1 месец
ТИТУЛА БРОЈ 88 ЗА РАФА

Надал и Ѓоковиќ одиграа уште еден страшен меч: Шпанецот славеше за титула во Рим

пред 1 месец
ЧЕТВРТА ТИТУЛА ЗА ТЕТОВЦИ

ВИДЕО: Шкендија го доби пехарот за шампион на Македонија

пред 1 месец
ДО 82-ТА МИНУТА МОНМЦИТЕ НА СИМЕОНЕ ИМАА НЕГАТИВА

ВИДЕО: Луис Суарез херој, Атлетико Мадрид со пресврт против Осасуна остана на врвот пред последното коло

пред 1 месец
ХАЛАНД МОЖЕ ДА ЗДИВНЕ

ВИДЕО: Борусија Дортмунд со победа во Мајнц обезбеди пласман во Лигата на шампионите

пред 1 месец
ГОЛМАНОТ ГО РЕШИ ФИНИШОТ

ВИДЕО: Алисон Бекер херој на Ливерпул- постигна гол во 95-та минута и го приближи клубот до Лигата на шампионите

пред 1 месец
АЕРОДРОМЦИ ПОДОБРИ ОД РАБОТНИЧКИ

ФОТО: МЗТ Скопје победи во вечното дерби и дојде до трофејот во Купот на Македонија

пред 1 месец
каратистите настапуваат на европско првенство

Каратистите одат по нови медали на Европско првенство, бројна екипа со Емил Павлов како голем адут за медал

пред 1 месец
16-ТИ МАЈ ЌЕ СЕ ПАМЕТИ ДОЛГО ВО СТРУГА

Струга ТЛ се огласи на Фејсбук: Среќни се што со уште два албански клуба ќе ја преставуваат Македонија во Европа

пред 1 месец
И ПОКРАЈ ЗАБРАНАТА ТИТУЛАТА ЈА ПРОСЛАВИЈА СО БАКЉИ НА СТАДИОН

ВИДЕО: Во Тетово денеска немаше забрани и ковид протоколи- Балистите влегоа на стадион да ја прослават титулата

пред 1 месец
КОМИТИ ГРМНАА ПО ИСПАЃАЊЕТО НА КЛУБОТ ОД ПРВАТА ЛИГА

ВИДЕО: Шоу на Комити пред стадион- ПРВА, ВТОРА, ТРЕТА, ОПШТИНСКА, ВАРДАР ЗАСЕКОГАШ

пред 1 месец
ШКЕНДИЈА, ШКУПИ И СТРУГА ТЛ ВО ЕВРОПА, ВАРДАР И БЕЛАСИЦА ВО ВТОРА ЛИГА

ФОТО+ВИДЕО: Крај на сезоната во ПМФЛ- Струга Трим Лум испиша историја, Ренова и Силекс ќе играат бараж за опстанок

пред 1 месец