недела, 16 мај 2021
НЕВЕРОЈАТЕН КИКС НА ТИМОТ НА ПИПО ИНЗАГИ

ВИДЕО: Беневенто во 93-тата минута прими гол кој може да ги чини испаѓање во Серија Б

пред 2 мес.
ДВА ГОЛА ВО ЛОНДОН

ВИДЕО: Тотенхем рутински до победа против Вулверхемтон, дојде до позиција за пласман во Лигата на Европа

пред 2 мес.
ШЕСТ ГОЛА ПО 45 МИНУТИ

Полувреме во ПМФЛ: Моментално во Европа патува Струга ТЛ, бараж за опстанок ќе играат Ренова и Силекс

пред 2 мес.
легендарниот тенисер кажасо која вакцнина се заштитил од ковид-19

Федерер се вакцнирал, сака да им даде пример на спортистите, познато е која вакцина ја избрал

пред 2 мес.
ПОП АЦЕВ ВО ТОП 10 НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

ВИДЕО: Евгениј Поп Ацев со извонреден резултат на ЕП во Будимпешта, во ТОП 10

пред 2 мес.
ТУРЧИНОТ ЌЕ ГО ЗАМЕНИ МИЛАНО СО ТОРИНО

Трансфер потреси во Италија: Чалханоглу блиску до договор со Јувентус, Милан замената ја доведува од Рома

пред 2 мес.
извонреден резултат на евгениј поп ацев

ФОТО: Поп Ацев со пласман во ТОП 10 на Европското првенство Будимпешта

пред 2 мес.
интересно во франција

ВИДЕО: Милер победи на трката за ГН на Франција, хаотично на француското Гран При

пред 2 мес.
супер пресврт во последните 15 минути од средбата

ВИДЕО: Кристал Палас ја откажа Астон Вила од Европа лигата со неверојатен пресврт

пред 2 мес.
откако го извади од игра португалецот

Пирло призна:Роналдо ова го направи за прв пат и пријатно ме изненади

пред 2 мес.
елмас остана на клупа

ВИДЕО: Наполи ја победи Фиорентина, го симна Јувентус на 5. место, трката за ЛШ драматична

пред 2 мес.
денес се ќе биде познато

ПМФЛ: Последно коло, разрешница во елитниот македонски фудбал, кој во бараж, кој во Европа

пред 2 мес.
КОНТРОВЕРЗНО ДЕРБИ, СО КАТАСТРОФАЛНО СУДЕЊЕ, САМО ЕДНА ОДЛУКА БЕШЕ ИСПРАВНА

Судијата на дербито Јувентус-Интер имаше само една точна одлука, се друго беше…

пред 2 мес.
фа ќе има доста работа, алиоски не е виновен, бил испорвоциран

ВИДЕО: Алиоски имал добра причина за реакцијата, бил плукнат од Мекенил !

пред 2 мес.
веќе има конкретни имиња за нов тренер на реал

Зидан заминува, ова се тројцата кандидати за тренерската позиција на Реал Мадрид

пред 2 мес.
спектакл во рим, кој ќе го подигне трофејот?

Тениски празник во Рим, Ѓоковиќ сака да стави крај на владеењето на Надал

пред 2 мес.