вторник, 18 мај 2021
три бода за потврда на третото место

ВИДЕО: Челси минимално го победи Лестер за потврда на пласманот во ЛШ

пред 1 месец
Откако уругваецот потпиша нов договор со Јунајтед

Рикелме тврди: Имаме договор со Кавани, тој ќе игра во Бока !?

пред 1 месец
македонскиот репрезентативец се враќа во ла лига

Александар Трајковски се враќа во елитата на Шпанија, Мајорка обезбеди пласман во Ла Лига

пред 1 месец
водеа со 2-0, загубија во финишот

ВИДЕО: Каков шок за Сити, пресврт на Брајтон за голема победа против „граѓаните“

пред 1 месец
по шест години повторно во составот на „триколорите“

ФОТО: Дешамп го објави списокот, Бензема се враќа во составот на Франција

пред 1 месец
Увертира пред дуелот со Челси

Гвардиола: За Брајтон и Евертон ќе се подготвуваме како да е финале во ЛШ

пред 1 месец
алиоски стартер , ги одигра сите 90 минути

ВИДЕО: Лидс Јунајтед запиша победа против Саутемптон, Алиоски одигра 90 минути

пред 1 месец
уругваецот постигна голиште

ВИДЕО: Неверојатниот гол на Кавани недоволен за победа на Јунајтед против Фулам

пред 1 месец
Натпревар за титула и последен поздрав

Последен меч за неколкумина меѓу кои и за Зидан за популарните „Кралеви“

пред 1 месец
финалето во купот единствена шанса за трофеј

Пирло го одбра составот за финалето во Купот, од овие играчи очекува трофеј сезонава

пред 1 месец
лоб од речиси половина терен

ВИДЕО: Какво голчиште на Кавани од 40 метри, публиката имаше што да види на Олд Трафорд“

пред 1 месец
еден веќе има нов клуб, другите двајца во потрага по нов ангажман

ФОТО: Баерн Минхен официјално се раздели со три свои легенди

пред 1 месец
некогашниот играч на евертон во старото јато

Бешиќ се врати во Ференцварош

пред 1 месец
Напаѓачот е пред кам-бек во бразил

Јувентус се ослободува од Даглас Коста, ќе го прекине договорот за да заштеди

пред 1 месец
уште едно заминување од таборот на вардар

Дисингер заминува од Вардар и потпишува за Динамо Букурешт

пред 1 месец
четири екипи а две места во пмфл

Познати термините за баржите за опстанок, кој ќе игра во ПМФЛ е се знае по дуелите во Скопје

пред 1 месец