среда, 16 јуни 2021
азурите сигурно чекорат

ВИДЕО: Италија убедливо славеше над Швајцарија во дербито на вечерта

пред 2 мес.
лоши вести за тимот од лос анџелес

Лос Анџелес Клиперс во проблеми: Заврши сезоната за Каваи Ленард

пред 2 мес.
на дуелот со германија

Павар: После падот се чувствував како да ме нокаутирал боксер

пред 2 мес.
одиме на победа и ништо друго

Велковски: Мора да бидеме концентрирани, и да ги искористиме шансите

пред 2 мес.
феноменална изведба на трпчевски

ВИДЕО: Поддршка од Симон Трпчевски , заедно со еден од најверните навивачи на Македонија, Кипре

пред 2 мес.
одлично прво полувреме

ФОТО: Италија игра како по ноти, и води на полувремето во дербито со Швајцарија

пред 2 мес.
на неколку часа пред натпреварот

Пронајден автомобил-бомба во близина на стадионот во Рим

пред 2 мес.
санкциониран за инцидентот

Австриската фудбалска федерација: Алиоски е провокатор , требаше тој да биде санкциониран, а не Арнаутовиќ

пред 2 мес.
дерби во групата а

СОСТАВИ: Италија – Швајцарија: Соседско дерби во Рим, „азурите“ ја чуваат традицијата стара 28 години

пред 2 мес.
опуштање пред утрешниот меч

ФОТО: Македонските фудбалери на концерт на Симон Трпчевски во Букурешт

пред 2 мес.
се надзира излез од бездната

Вардар конечно ќе добие нов сопственик?

пред 2 мес.
феноменално додавање на бејл

ВИДЕО: Велс ја совлада Турција со погодоците на Ремзи Робертс и ја испрати дома

пред 2 мес.
феноменално додавање

ВИДЕО: Асистенција на годината од Бејл за водство на Велс

пред 2 мес.
натпреварот се игра утре во Букурешт

ФОТО: Македонија со последен тренинг пред клучниот меч со Украина

пред 2 мес.
велс со водство по првиот дел

ФОТО: Рамзи погоди за предност на Велс против Турција на полувремето

пред 2 мес.
сите занемеа на стадионот

Уште една сериозна повреда: Сите останаа без зборови по страшниот пад на дефанзивецот на Русија

пред 2 мес.