петок, 18 јуни 2021
за прв пат одиграа натпревар без голови во англија

ВИДЕО: „Битката за Британија“ без голови, Шкотска ја стопира Англија

пред 2 мес.
само неколку дена по отказот од фиорентина

Гатузо би можел да го превземе Тотенхем

пред 2 мес.
добар и борбен фудбал, очекуваме голови во вториот дел

ВИДЕО: Англија и Шкотска играат без голови во „Битката за Британија“

пред 2 мес.
немаат билети, но навиваат низ уЛИците на лондон

ФОТО: Шкотите лудо се забавуваа во Лондон пред „Битката за Британија“ на ЕУРО

пред 2 мес.
веднаш по еуро

ФОТО: Хрватска ќе бара нов селектор, Златко Далиќ ќе биде тренер на гигант од Турција

пред 2 мес.
се врати каде што се започна

Официјално: Ешли Јанг се врати во Астон Вила

пред 2 мес.
ДОСУДЕН СОМНИТЕЛЕН ПЕНАЛ ЗА ЧЕШКА

ВИДЕО: Хрватска и Чешка одиграа реми со контроверзен пенал на Чесите

пред 2 мес.
релаксирано пред дуелот со холандија

ФОТО: Македонските репрезентативци се во Амстердам, прв тренинг во Холандија

пред 2 мес.
пред преселба во италија

Милан заинтересиран за aвстрискиот репрезентативец, соиграч на Чурлинов од Штутгарт

пред 2 мес.
калчомеркато ги открива имињата

Интер бара замена за Ериксен, ова се трите опции

пред 2 мес.
не го сакаат за нов тренер

ФОТО:Навивачите на Евертон: Рафа губи се , не си добредојден во Евертон

пред 2 мес.
го потсетија...

ФОТО: Навивачите на Парма удрија по Буфон, си замина како платеник, не може да бидеш херој

пред 2 мес.
демант од уефа

Финалето од ЕУРО сепак на Вембли, УЕФА се огласи

пред 2 мес.
„трите круни“ со еден гол до три бода

ВИДЕО: Шведска со еден гол ја реши Словачка

пред 2 мес.
бизнис потег на јармоленко

ВИДЕО: Украинците контра Роналдо, ова се прераскажува на ЕУРО

пред 2 мес.
здравствените проблеми се сериозни, кариерата завршена

Кристијан Ериксен опериран, кариерата завршена

пред 2 мес.