недела, 20 јуни 2021
откако се мачеше со повреда цела сезона

Крал на Саксенинг: Маркез триумфираше по 19 месеци

пред 1 месец
ГП Франција

Верстапен го престигна Хамилтон на два круга до крајот и славеше на големата награда на Франција!

пред 1 месец
изрази подршка за лгбт

Скандал на ЕУРО поради капитенската лента на Нојер, УЕФА подготвува казна

пред 1 месец
слабо издание на македонските ракометари

Македонија поразена и во вториот контролен меч против Србија

пред 1 месец
уште еднаш покажа дека е љубител на цигарите

ФОТО:Полскиот херој против Шпанија, запали цигара а немаше појма дека го снимаат

пред 1 месец
последен меч на гранде пандев во репрезентацијата

Пандев: Утрешниот натпревар ќе биде со посебни емоции за мене , завршува една ера

пред 1 месец
атмосферата се загрева во амстердам !

ВИДЕО: Ечи Македонија, Македонија во Амстердам

пред 1 месец
последно коло од групната фаза

„Азурите“ го победија Велс, Швајцарија ја победи Турција за пласман во осминафиналето

пред 1 месец
уефа објави :

ФОТО: Позната е бојата на дресот со кој Пандев ќе го одигра последниот меч за Македонија

пред 1 месец
прекрасна арена, супер услови за игра

ФОТОГАЛЕРИЈА: Македонија го одработи првиот тренинг на „Јохан Кројф“ арената

пред 1 месец
капитенот го најави последниот меч во репрезентацијата

ВИДЕО: Цела репрезентација го поздрави Пандев по одлуката за пензионирањето

пред 1 месец
одработен тренингот

ВИДЕО: Македонската репрезентација тренираше на прекрасната арена „Јохан Кројф“

пред 1 месец
договорот му завршува заклучно со еуро

Ангеловски: За мене не би коментирал дали заминувам, ќе го одработам договорот до крај…

пред 1 месец
капитенот ветува добра игра и максимално ангажирање на сите во тимот

Пандев: Против Холандија да одиграме тимски и како што знаеме, мои фаворити за лидер во тимот се Барди, Елиф, Адеми…

пред 1 месец
против холандија за бодови на еуро

Ангеловски: Да ги сведеме грешките на минимум, за да дојдеме до добар резултат против Холандија

пред 1 месец
капитенот објави дали се пензионира по дуелот со холандија

Пандев: Против Холандија ќе го одиграм последниот меч за Македонија !

пред 1 месец