среда, 23 јуни 2021
Познати патниците во осминафиналето од „Групата на смртта“

ВИДЕО: Реми со по два погодоци за конечна разврска: Унгарија сепак елиминирана, Германија оди на „Вембли“ против Англија

пред 1 месец
На чекор од поставување на нов рекорд

ФОТО: Роналдо го израмни рекордот: По Али Деаи, Португалецот е најдобриот во репрезентативниот дрес

пред 1 месец
КАПИТЕНОТ НА ШКОТСКА ВИДНО РАЗОЧАРАН

Енди Робертсон им се извини на фановите: Сакавме да испишеме историја, но…

пред 1 месец
ВЕЌЕ ТРИ МЕСЕЦИ БАРААТ ТРЕНЕР

Му нуделе вртоглава сума, но сепак ништо: Уште еден тренер го одби Тотенхем

пред 1 месец
Полувреме во „групата на смртта“

ВИДЕО: Молк на „Алијанц Арена“, Германија пред елиминација: Пенал рулет партија на Португалија и Франција

пред 1 месец
Само еден човек е побрз од Форсберг?!

На чекор од рекорд: На Форсберг му недостасуваа секунди за нов европски резултат

пред 1 месец
УЕФА истражува нерегуларности

УЕФА „диши во вратот“ на македонската фудбалска репрезентација: Која е причината за истрагата?

пред 1 месец
Жестока битка во „групата на смртта“

СОСТАВИ: Германија во трка за првата позиција, Унгарија во натпревар за пласман во следната фаза

пред 1 месец
Дерби пресметка во „групата на смртта“

СОСТАВИ: Дербито помеѓу Португалија и Франција ќе означи крај на групната фаза на ЕУРО 2020

пред 1 месец
Полуфинале на тенискиот турнир во Мајорка

Ѓоковиќ во полуфиналето на турнирот во Мајорка: Преку пресврт ги елиминираше носителите на трофејот

пред 1 месец
Голеада попладнево на програмата на ЕУРО 2020

ВИДЕО: Шпанија ја декласираше Словачка, Кларсон и Форсберг и донесоа триумф на Шведска

пред 1 месец
уефа ќе ја казни македонската репрезентација ?

ФОТО: Фудбалерите и стручниот штаб го прекршиле Ковид протоколот, прошетката низ Амстердам скапо ќе ја платиме

пред 1 месец
Џани Алиоски со порака до Пандев и Ангеловски

Алиоски емотивно им кажа „збогум“ на двете легенди: Пандев – инспирација, Ангеловски – историја!

пред 1 месец
организаторите донесоа одлука

Официјално: Нема алкохол на Олимписките игри во Токио

пред 1 месец
ТРИ ГОЛА ЗА 45 МИНУТИ

ВИДЕО: Дубравка од херој до трагичар со комичен автогол, Шведска со минимално водство против Полска на полувремето

пред 1 месец
ДУБРАВКА ВО ОДБОЈКАРСКИ СТИЛ ВО СВОЈАТА МРЕЖА

ВИДЕО: Неверојатен автогол на Дубравка- Шпанија води по големиот кикс на словачкиот голман

пред 1 месец