вторник, 3 август 2021
САМО РЕМИ ВО БЕЛГРАД

ВИДЕО: Црвена Звезда не ја фаворитската улога, не победи против Шериф

пред 2 мес.
ОСТАНУВА УШТЕ ДОЛГО НА ЕНФИЛД

Голем потпис за Ливерпул: Одличниот Бразилец го продолжи договорот, наскоро нов договор и за другиот Бразилец

пред 2 мес.
ОДЛИЧНО ИГРААТ ВО КВАЛИФИКАЦИИТЕ

ВИДЕО: ПСВ продолжува во одлична форма, демолиран и Митјиланд

пред 2 мес.
РЕШИ ДЕКА Е ДОСТА

Реши да стави крај на успешната кариера: Поранешниот англиски репрезентативец и фудбалер на Ливерпул се откажа од фудбалот

пред 2 мес.
ДАДЕН ОДГОВОР НА ПРАШАЊЕТО

Сосем друга работа: Бојкот на клубот и желбата за заминување не се причината што Кејн го нема тренинзите

пред 2 мес.
ДОАЃА ЗА 50 МИЛИОНИ ЕВРА

Раздвижено во белиот дел од Лондон: Тотенхем го договори дефанзивецот на Аталанта, го сакаат и шпицот на Фиорентина

пред 2 мес.
СЕГА ЌЕ БИДЕ СПОРТСКИ ДИРЕКТОР

Мора да се повлече поради повреде: Судијата кој прв користеше ВАР во Лигата на шампионите стави крај на кариерата

пред 2 мес.
не се откажуваат од идејата

Реал, Барса и Јуве објавија дека ги „продолжуваат плановите“ за Супер лигата

пред 2 мес.
ДРУГ ВЕЛИКАН Е СЕГА ВО ПРАШАЊЕ

Иста држава нов клуб: Манџукиќ повторно се поврзува со заминување во Турција

пред 2 мес.
заминувањето е на повидок

Умтити спремен да ја напушти Барселона , но само под еден услов

пред 2 мес.
повторно ќе соработува со санто

Адама Траоре пред трансфер во Тотенхем

пред 2 мес.
по настапот на турнирот на ФИБА

Јелена Антиќ: Ова треба да биде поттик и додатна мотивација за нив

пред 2 мес.
На кошаркарскиот турнир во Токио

Комплетирана е полуфиналната шема, Скола и Аргентина декласирани од Австралија

пред 2 мес.
можна позајмица на една година

Барселона во Португалецот гледа идеално засилување за средниот ред

пред 2 мес.
ЗАСИЛУВАЊЕ ВО ДЕФАНЗИВАТА

Нуно решенијата ги бара во својот поранешен клуб: Тотенхем тргна по капитенот на Вувлерхемптон

пред 2 мес.
се е во завршна фаза

Агентите на Пјаниќ ги забрзаа преговорите со Јувентус за неговото враќање

пред 2 мес.