сабота, 25 септември 2021
МЗТ ГО ОСВОИ СуперкупОТ „Драган Василов Цевка“- 2021

Адем Мекиќ: МЗТ Скопје секогаш ја носи фаворитската улога, секој натпревар меѓу Работнички и МЗТ е приказна за себе

пред 4 недели
каков луд финиш на џенова

ВИДЕО: „Лудница“ на „Мараси“, Џенова и Верона одиграа спектакуларен меч со шест гола, Пандев одигра цело полувреме

пред 4 недели
македонскиот репрезентативец не доби минутажа

Шалке победи, Чурлинов остана на клупата за резерви

пред 4 недели
Треба да извадиме поуки од нашите грешки, но ништо не е изгубено

Симиќ: Ние сме нова екипа и сметам дека клучно беше нашето неискуство, ова беше добар натпревар

пред 4 недели
јунајтед загуби, а и промаши пенал

Солскјер се правда: Загубивме со гол од офсајд

пред 4 недели
одличен и неизвесен натпревар

МЗТ Скопје го освои Суперкупот, со еден поен разлика го победи Работнички

пред 4 недели
„милионерите“ останаа без бодови во менхенгладбах

ВИДЕО: Во дуелот на двете Борусии, победи онаа од Менхенгладбах

пред 4 недели
парите не биле пресудни

Потпишав за ПСЖ затоа што сум муслиман

пред 4 недели
реми со шест гола, спектакуларен меч со пресврти

ВИДЕО: Спектакуларен меч, Брентфорд го стопира Ливерпул во натпревар со шест гола

пред 4 недели
шалке гостува кај ханза рошток

ФОТО: Чурлинов резерва против првиот негов клуб во Германија

пред 4 недели
каков меч на „џузепе меаца“, димарко трагичар кај шампионот

ВИДЕО: Димарко промаши пенал, Интер пропушти победа во лудиот меч со Аталанта во Милано

пред 4 недели
каква реакција на паоло малдини

ВИДЕО: Кога синот ќе даде гол за Милан, реакцијата на Паоло Малдини по голот на Даниел

пред 4 недели
бадел го освои првиот суперкуп во женска конкуренција

ФОТО: Бадел го освои Суперкупот, за прв пат професионален спортист играше со маска!

пред 4 недели
интер во нокдаун по првиот дел, аталанта води со пресврт

ВИДЕО: Интер даде гол по 5 минути, а потоа прими еврогол од Малиновски

пред 4 недели
два од два за николов

ВИДЕО: Николов во топ форма пред дуелот со Германија, втор гол за Шериф

пред 4 недели
шампионот тргна шампионски против аталанта

ВИДЕО: На Интер му требаа само 5 минути да ја погоди мрежата на Аталанта !

пред 4 недели