недела, 26 септември 2021
тешка сезона за гетафе

ВИДЕО: Бетис сигурен против Гетафе: Тимот од Мадрид е единствен без бодови во Ла Лига

пред 3 недели
возбудлив натпревар во марсеј

ВИДЕО: Ленс го освои „Велодром“ и се искачи на второто место во Лига 1

пред 3 недели
без грешка во досегашниот тек од првенството

ВИДЕО: Наполи рутински го победи Каљари и се искачи на врвот на Серија А , Елмас доби 20 минути

пред 3 недели
задоволен од победата

Седлоски: Важна победа за Шкупи , немам коментар за досудените пенали!

пред 3 недели
незадоволен од ремито

Акраповиќ: Заслуживме да победиме , примивме гол по грешка

пред 3 недели
ПОВРЕДАТА Е ЗАД НЕГО

Момент за историја во Барселона: На теренот конечно се појави играч со број 10, а тоа не беше Меси

пред 3 недели
кире на висина на задачата

Лазаров и Нант победници во дербито на Франција

пред 3 недели
сосиедат до победа во самиот финиш

ВИДЕО: Ојарзабал го спаси Реал Сосиедад, Фалкао продолжи да го стрела

пред 3 недели
штудгард и бохум ремизираа 0-0

ВИДЕО: Фрајбург убедлив против Аугзбург за комплетирање на колото во Бундес лигата

пред 3 недели
тимот од кнежеството влегува во форма

ВИДЕО: Монако врза две победи по ред и се искачи кон врвот

пред 3 недели
„дијамантот“ повторно на клупата

ФОТО: Елмас повторно од клупата ќе го започне мечот на Наполи против Каљари

пред 3 недели
лацијалите со победа во вечното дерби

ВИДЕО: Сари го надмудри Мурињо. Лацио го доби римското дерби

пред 3 недели
„чарачани“ го добија дербито во струмица

ВИДЕО: Шкупи го доби дербито со Академија Пандев и се врати на врвот во ПМФЛ

пред 3 недели
одличен натпревар за македонскиот репрезентативец

Милан Ристовски двоен стрелец за Спартак Трнава

пред 3 недели
„црвено-црните“ пресилни за битолчани

ФОТО+ВИДЕО: Вардар победи против Еурофарм Пелистер , играчите клекнаа пред Комити

пред 3 недели
трета победа во низа за топџиите

ВИДЕО: Арсенал го доби градското дерби и убедливо го совлада Тотенхем

пред 3 недели