петок, 15 октомври 2021
псж до нова победа без меси и нејмар

ВИДЕО: Мбапе од доцниот „ВАР пенал“ – за победа на ПСЖ

пред 2 мес.
сигурна победа за хофенхајм

ВИДЕО: Хофенхајм со „петарда“ за Келн во Бундес Лигата

пред 2 мес.
ова е одлична можност за клубот

Капитенот на Њукасл: Мојот мобилен телефон ѕвонеше, тука е Аманда. Која Аманда? Немав поим дека клубот е продаден

пред 2 мес.
голот не е спорен , објаснуваат од уефа

УЕФА се дообјасни, нема спорен гол на Мбапе

пред 2 мес.
извлековме поука од првиот натпревар

Илиевски: Ова не е победа само за Пелистер ова е победа за цела кошаркарска Битола!

пред 2 мес.
убедлив триумф

Историска победа на Пелистер во АБА 2 конкуренцијата, екипата од Битола ја победи Сутјеска

пред 2 мес.
ШАЛКЕ НА ПАТ КОН БУНДЕСЛИГА 1

Камински донесе победа за Шалке во 96 минута, Чурлинов доби 10 минути за игра

пред 2 мес.
убави зборови за ривалите

Надал конечно со пофални зборови за Ѓоковиќ, но и за Федерер

пред 2 мес.
ковид проблем во милан

Пиоли има голем проблем, нов играч позитивен на ковид кај „росонерите“

пред 2 мес.
не се дозволи создавање на суперлига, а се дозволува создавање на супер-клуб

Клоп: Со пари се создава супер-клуб, Премиерлигата да одговори зошто го дозволува тоа

пред 2 мес.
русинот не го издржа притисокот

Медведев се повлече од Москва , Ѓоковиќ останува број 1

пред 2 мес.
можно е промена во правилата

УЕФА бара промена на правилата за офсајд поради голот на Мбапе

пред 2 мес.
Фудбал

ЕВРА: Смачено ми е Меси да ја добива златната топка , што направи тој минатата сезона за да ја добие?

пред 2 мес.
играчите мора да се ротираат

Солскјер им одговори на критичарите и Фергусон поради Роналдо: Јас сум тренер јас носам одлуки

пред 2 мес.
БОДОВИТЕ ВО АВТОКОМАНДА

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Работнички неочекувано се сопна против аутсајдерот Скопје

пред 2 мес.
на „Тодор Проески“ пеналџиите немаа свој ден

ВИДЕО: Скопје талично до голема победа против Работнички

пред 2 мес.