понеделник, 18 октомври 2021
потсетува на манџукиќ

Арсенал и Тотенхем заинтересирани за младата Хрватска ѕвезда

пред 2 мес.
катастрофално судење на мајк дин

ВИДЕО: Арсенал едвај спаси бод против Кристал Палас

пред 2 мес.
неочекуван пораз на „виолетовите“

ВИДЕО: Фиорентина се „удави“ во Венеција

пред 2 мес.
псж со проблеми пред лајпциг

Нејмар и Икарди го пропуштаат натпреварот со Лајпциг!

пред 2 мес.
бетис специајалист за гостински победи

ВИДЕО: Бетис со гол во финишот успеа да слави кај Алавес

пред 2 мес.
му недостасува само еден погодок

Ибрахимовиќ утре би можел да испише историја во Лигата на шампионите

пред 2 мес.
втор сезонски триумф за екипата од аеродром

МЗТ Скопје со нова победа во Суперлигата , Еуро Никел немаше сили да го запре шампионот

пред 2 мес.
убеден дека наскоро ќе се врати на терените

На голманот на Норвич му е дијагностициран рак на тестисите

пред 2 мес.
тимскиот дух е нашата најголема предност

Екипата на Шериф верува во пласман во нокаут фазата во Лигата на шампионите

пред 2 мес.
фа ја дозна казната за немирите

УЕФА строго ги казни Англичаните за немирите во финалето на Евро 2020

пред 2 мес.
тимот не е составен само од салах

Ван Дајк: Салах е вистинска ѕвезда, но имаме и други квалитетни играчи

пред 2 мес.
еден натпревар дома, еден на гости

Кирил Изов избра, објавен списокот на фудбалерки за квалификациските натпревари со Летонија и Луксембург

пред 2 мес.
постигна многу голови и освои се со баерн

Де Бруин: Роберт Левандовски е најдобриот играч во светот!

пред 2 мес.
германецот говореше за својот стопер

Клоп: Ван Дајк е најдобар стопер на денешницата , фала богу што игра за нас!

пред 2 мес.
французите се фаворИти, но во битола тешко се победува

Бабиќ пред дуелот со Ним: Очекувам многу контакти, трчање и „тепање“ на теренот

пред 2 мес.
натпревари во рамки на ехф неделата

ФОТО: Лазаров одбра, во ноември два меча против Египет во Каиро

пред 2 мес.