четврток, 25 ноември 2021
вардар поразен од пик сегед

Талески: Жалам што не ја израдувавме публиката, пресуди слабиот почеток на натпреварот

пред 1 нед.
Многу работи останаа нејасни

Една година по смртта на Марадона, фудбалскиот свет чека одговори

пред 1 нед.
вардар повтроно поразен во лигата на шампионите

Вујовиќ: Разочаран сум, како и навивачите, но борбата продолжува…

пред 1 нед.
ДВЕ РАЗЛИЧНИ „ЛИЦА“ НА ВАРДАР

Вардар го доби второто полувреме, ама загуби од ПИК Сегед

пред 1 нед.
пред дуелот во „Јане Сандански“

Шпанците најавуваат: Мора да бидеме внимателни и да ја почитуваме Македонија

пред 1 нед.
лоша реализација, негатива од 7 гола

ЛШ: Вардар во негатива од седум гола на полувреме со ПИК Сегед

пред 1 нед.
русинот е ракометна „икона“ на црвено-црните

ФОТО: Дибиров доби подарок за 1000 гола во Лигата на шампионите

пред 1 нед.
важен бод за динамо, адеми солиден

ВИДЕО: Адеми одигра 76 минути, Ристовски остана на клупата, Динамо одигра нерешено со Генк

пред 1 нед.
На „петар Милошевски“

ВИДЕО: Фудбалската лекција со 11 голови на Северна Ирска за Македонија

пред 1 нед.
се чека само „зелено светло“ од русија

Креаторот на успесите на Ред Бул, Лајпциг и Салцбург ќе биде тренер на Јунајтед

пред 1 нед.
добра вест за пиоли, навивачите задоволни

Милан го наградува тренерот Стефано Пилои

пред 1 нед.
светскиот првак гостува во скопје

ФОТО: Познат составот со кој Македонија ќе и се спротистави на Шпанија

пред 1 нед.
Во дресот на Србија

Троицки: Ѓоковиќ е мотивиран повеќе од вообичаеното

пред 1 нед.
Во натпреварот од Лига Европа

ФОТО: Динамо Загреб против Генк тргнува со Адеми, Ристовски е на клупа

пред 1 нед.
Македонскиот репрезентативец порачува

Барди по рекордот за Леванте: Јас не сонував дека ќе одиграм волку натпревари

пред 1 нед.
за дуелот со шпанија

Николов: Се надевам дека ќе дојде и публиката да ни даде поддршка

пред 1 нед.