недела, 5 декември 2021
станковиќ се враќа во италија

Црвена Звезда ќе остане без тренер, Станковиќ превзема клуб од Италија

пред 2 мес.
втор гол од коренр викендов во серија а

ВИДЕО: Епски гол од корнер на Квадрадо, страотен дуел на Пандев и Де Лихт

пред 2 мес.
на мечот јувентус - џенова

ВИДЕО: Де Лихт го разнесе Пандев во страотен дуел

пред 2 мес.
Екипите на Гостивар и на Навико Академија ФМП го затворија деветтото првенствено коло

Навико Академија ФМП стигна до особено важна победа против Гостивар

пред 2 мес.
неверојатна трка во џеда

Ф1: Епска трка во Џеда, Хамилтон победи, шампионот ќе се решава во Абу Даби

пред 2 мес.
нов гол од корнер викендов, мајсторија на квадрадо

ВИДЕО: Јувентус постигна гол од корнер, Квадрадо маестрално погоди !

пред 2 мес.
страшна вест од србија

Спортска трагедија, почина српскиот кошаркарски репрезентативец Стеван Јеловац

пред 2 мес.
За натпреварот во Автокоманда

ВИДЕО: „Шверцерите“ останаа збунети, за нив нема влез на „Железарница“

пред 2 мес.
Данил Медведев беше подобар од Марин Чилиќ

ВИДЕО: Русија победник во Дејвис Купот, Хрватска немаше сили за победа

пред 2 мес.
пандев не е во изборот за почетниот тим

ФОТО: Јувентус со Кулушевски од првата минута, Пандев не е во стартниот состав на Џенова

пред 2 мес.
хајдук е прв на табелата пред динамо загреб

ВИДЕО: „Македонското“ дерби во Хрватска за Јани Атанасов, триумф против Адеми и Ристовски

пред 2 мес.
смирено погоди од пенал

ВИДЕО: Миовски со гол во 97 минута за победа на МТК

пред 2 мес.
Во градското дерби

ФОТО: МЗТ Скопје Аеродром уеверлив на гостувањето кај ТФТ Скопје

пред 2 мес.
минималец на рангник на дебито за јунајтед

ФОТОГАЛЕРИЈА: Како Рангник ја прослави победата на Јунајтед без примен гол

пред 2 мес.
Важна победа на Рубљев

ВИДЕО: Русија поведе против Хрватска во Дејвис Купот

пред 2 мес.
За дуелот со Осасуна

ФОТО: Барди не е подготвен за цел меч, остана на клупата на Леванте

пред 2 мес.