Дарија Клишина е репрезентативка на Русија во скок во далечина, таа неодамна на Инстаграм објави фотографии во костим за капење.

Фановите реагираа извонредно на изгледот на руската атлетичарка, таа е освојувач на златни медали на ЕП во сала во Париз и Гетеборг во скок во далечина на првенствата кои се одржаа 2011 и 2013 година.