Author: Бранко Илиевски
милан блеска со ибра во составот

ВИДЕО: Акцијата на Милан како на плејстејшн, три додавања и гол на Ибрахимовиќ

пред 4 часа
на 9 и 10 февруари во битола гостува претставникот од унгарија

Двојна ракометна програма во Битола, Татабања и Еурофарм Пелистер постигнаа договор за Европа лигата

пред 6 часа
македонија со двајца играчи во мтк будимпешта

ФОТО: Георгиевски го напушти Работнички и го засили унгарски МТК Будимпешта

пред 6 часа
растеретени и без притисок против Словенија

Митревски: Немаме што да загубиме, не се залетуваме но и не се откажуваме

пред 7 часа
според пиоли црвена звезда не е од белград

Пиоли направи гаф, не знае од каде е Црвена Звезда, му требаат часови по географија

пред 7 часа
австриецот не оди никаде

ФОТО: Марка тврди дека Алаба има договор со Реал, Билд ги негира Шпанците

пред 8 часа
словенија е прв противник во главната рунда утре од 15-30 часот

Брестовац: Не се сомневав дека ќе го победиме Чиле, ќе има промени во составот за дуелот со Словенија

пред 8 часа
брестовац има само еден проблем во составот пред дуелот со словенија

Танкоски неизвесен за дуелот со Словенија, лекарскиот тим прави се да биде во составот

пред 8 часа
силен ритам за мзт скопје во бања лука

АБА 2: МЗТ Скопје ги започнува натпреварите во „балонот“ во Бања Лука, ќе одигра три меча до 24 јануари

пред 9 часа
трансферот на хрватот официјализиран

ФОТО: Манџукиќ официјално играч на Милан, одбра со кој број ќе игра на дресот

пред 9 часа
интер радикално ќе го смени изгледот на амблемот

ФОТО: Нова „војна“ на социјалните мрежи, Интер го менува амблемот, од Јувентус обвинуваат за плагијат

пред 10 часа
ниту еден вечерен термин за македонската ракометна репрезентација

Одредени саатниците за дуелите со Словенија, Русија и Белорусија, непопуларни термини за Македонија

пред 10 часа
веројатно од првата минута

ВИДЕО: Барди е подготвен, по 12 меча пауза вечерва се враќа во составот на Леванте

пред 11 час
деле али повторно ќе работи со покетино

Мурињо се откажа од Деле Али, тој е на пат кон Париз

пред 11 час
нашите најдобри судии повторно на „работа“ на мундијалот во египет

Лино Червар и Хрватска на клучен меч со Катар, ќе им суди најдобрата македонска судиска двојка

пред 12 часа
ибра со нов неверојатен потег

ВИДЕО: Кунг-фу потег на Ибрахимовиќ, какво движење на Швеѓанецот

пред 12 часа