Author: Дамјан Николовски
дополнително повикани уште три кошаркарки

Кошаркарките започнаа со тренинзи во Охрид, Ѓоровиќ ќе скенира која во каква форма е

пред 12 мин.
Посебна едиција

ФОТО: Пујол го презентираше дресот на Барса за „Ел Класико“

пред 1 час
Иновативен потег

ВИДЕО: Незаборавната кариера на Коби Брајант во 37 секунди

пред 2 часа
Македонскиот репрезентативец си најде клуб

Ферхан Хасани потпиша за Партизани од Тирана: Ова е силно првенство не е како во Македонија

пред 2 часа
Ова ретко кој го прогнозираше

Балканскиот ракомет потфрли на Мундијалот во Египет, неславен рекорд по 24 години

пред 3 часа
Поранешниот селектор на Македонија

Чедомир Јаневски се враќа на Кипар, ќе работи во Олимпијакос Никозија

пред 4 часа
Промена во сениорски тим

Официјално: Данило Брестовац не е повеќе селектор на Македонија потврди РФМ

пред 4 часа
Палмеираш ги очекува првите понуди од Англија

Сити и Јунајтед ја користат кризата во Барса, битката за новиот Нејмар започна

пред 4 часа
Некои работи не се менуваат

ВИДЕО: Проблематичниот Пепе сакаше да се пресмета со соиграч

пред 5 часа
Атрактивна и незаборавна нба ноќ

ВИДЕО: Леброн со симултанка против Кливленд, Јокиќ славеше против Дончиќ

пред 5 часа
Во несреќата загинаа 9 лица

Една година од загинувањето на Коби Брајант и неговата ќерка Џиана

пред 6 часа
Состав на најдобрите во дресот на ПСЖ на сите времиња

ВИДЕО: Ибра, Роналдињо, Веа, Бекам, Дани Алвес, Буфон … во идеалниот тим на Нејмар

пред 6 часа
Тренерот на интер пред големото дерби со Милан

Конте: Сега мора да бидеме многу попрецизни и помотивирани, Милан не е само Ибрахимовиќ

пред 7 часа
Најдобриот стрелец на „Лавовите“

ФОТО: Македонија Ѓорче Петров го испрати Калид Басит во Тунис

пред 7 часа
Дополнителна конкуренција за напаѓачот

Лоша вест за Несторовски, Удинезе пред договор со Фернандо Љоренте

пред 8 часа
Легендарниот тренер ќе остане во ракометот

Червар: Луѓето кои сакаат да не понижат, јас таквите ги сакам овие минати 40 години

пред 8 часа