Author: ДЕСК-ОБУКА ОБУКА
Рејсинг Поинт како новороденче во Ф1 кое никој не го сака

Ги сардисаа од сите страни – и од Ред Бул најавија офанзива против сомнителните болиди на Рејсинг Поинт

пред 6 мес.
Студен туш за Фетел од Ред Бул: Германецот нема место кај нас!

Ред Бул се огласи за Фетел – тој одговор може да го шокира Германецот

пред 7 мес.
Фетел се закани - сезонава ќе возам за себе, а не за Леклер

Фетел како да најавува драма оваа сезона: Нема да му дозволам на Леклер да ме претекнува

пред 7 мес.
Биното му посака на Фетел трансфер во Мерцедес

Се редат ли коцките: Сега од Ферари му посакаа трансфер на Фетел во Мерцедес

пред 8 мес.
Мешавина на двајца екс шампиони, подготвен да биде светски шампион

Леклер го споредија со Раиконен и Шумахер и им испратија порака на Ферари

пред 8 мес.
Финска поддршка - Ботас евентуален иден шампион во Ф1

Мика Хакинен знае – Ботас шампион во 2020

пред 8 мес.
Возачот од Монако има една мисла на која е фокусиран

Леклер има само една мисла во себе: Со тоа заспивам и се будам!

пред 8 мес.
кај едни ќе замине, на други им посакува да победуваат

Саинц оди во Ферари, но посакува друг тим да победува од 2021 година

пред 8 мес.
Вест која шокира многумина во Ф1 светот

Ударна вест од Германија: Тото Волф си замина од Мерцедес?

пред 8 мес.
Бразилецот очекувал друг возач на местото на Фетел во Ферари

Маса не е изненаден од потегот на Фетел – но очекувал друг возач на неговото место

пред 8 мес.
ГЕРМАНЕЦОТ СЕ УШТЕ СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ

Маса тврди: Ја знам точната состојба на Михаел Шумахер

пред 8 мес.
Додека сум јас шеф, ти нема да бидеш број 1

Само што потпиша со Мекларен, а веќе брутално му порачаа: Никогаш нема да биде број 1

пред 8 мес.
Можна драматична трансфер разврска пред Ф1 фановите

Дали не очекуваат драматични потези со Ботас и Фетел?!

пред 8 мес.
Лауда и понатаму присутен во Ф1

Како Лауда го убедуваше Хамилтон да дојде во тим кој ќе победува!

пред 8 мес.
Обамејанг ќе се испроба во нов спорт - фудбалот се уште далечен

Се случи и тоа: Обамејанг од Арсенал, потпиша со Мекларен во Ф1

пред 8 мес.
Ставот на Бријаторе: Ферари веќе го селектираше новиот број 2

Со трансферот на Саинц – Ферари покажа кон кој правец ќе се движат

пред 8 мес.