Author: Emil Gasevski
Биелса игра со отворени карти

Биелса го објави стартниот состав на Лидс два дена пред мечот со Вест Хем, Алиоски од прва минута (ВИДЕО)

пред 2 мес.
Во една од групите со пет репрезентации

Катар ќе игра во европските квалификации за СП 2022

пред 2 мес.
Полесно е без Меси за противник

Мата: Меси е најдобар во светот, се надевам нема да дојде во Манчестер сити

пред 2 мес.
Квалификациите стартуваат во март

Македонија од  четвртиот „шешир“ ја чека денешната жрепка за СП  во Катар

пред 2 мес.
По серијата од пет порази

Патрик Виера од денеска бара нова работа, доби отказ во Ница

пред 2 мес.
Новото натпреварување стартува во јули

УЕФА ни ја затвори вратата за Лига Европа, македонските екипи од година во новата Конференциска лига

пред 2 мес.
Официјално има пет деца, се поврзува со уште шест други

Близок пријател на Марадона тврди, „Диего има уште две деца во Шпанија“

пред 2 мес.
Атлетико испушти шанса против Баерн Минхен

Симеоне: Мечот против Салцбург за нас ќе биде како финале на ЛШ

пред 2 мес.
Шумахер е лидер во Ф2

Ф1: Хас го комплeтираше тимот за следната сезона, потпиша со Шумахер

пред 2 мес.
Гласањето трае до 6 јануари

УЕФА ги објави номинираните за тимот на годината, тука може да гласате за вашите фаворити

пред 2 мес.
Требње приреди сензација во првото коло

Зорман пред мечот со Еурофарм Пелистер, „Не им се плашиме, ќе победиме“ (ВИДЕО)

пред 2 мес.
Заедно минаа седум години во Наполи

Чиро Ферара: „Хероите се совршени, Диего беше анти јунак“

пред 2 мес.
Јувентус в среда го пречекува Динамо Киев

Јувентус посилен за Кјелини и Демирал за мечот со Динамо Киев

пред 2 мес.
Деби за внукот на славниот Емерсон Фитипалди

Фитипалди го менува Грожан на ГН на Шахир, Французинот се опоравува по несреќата на истата патека

пред 2 мес.
Капинковски на клупата в среда против Работнички

Нова тренерска смена во ПМФЛ, Пелистер се раздели со Штерјовски

пред 2 мес.
Мечот утре од 20.45 часот во Љубљана

Трајковски:Мора да бидеме константи цел меч, убеден сум во добар резултат против Требње

пред 2 мес.