Author: Incognito
Вредат над 500 милиони евра

ТОП 10 најскапи фудбалери родени по 2000 година, листата ја предводи Санчо

пред 10 мес.
Спортскиот свет во шок

ВИДЕО: Полицаец пукаше на олимпиец поради мерките за карантин

пред 10 мес.
Турчинот приклучен на респиратор

Легендарниот голман на Барса се бори за живот

пред 10 мес.
БИЛ НА ЛЕКУВАЊЕ ВО БОЛНИЦА

Поранешниот европски шампион во бокс почина од коронавирус

пред 10 мес.
Беше фаворит за злато за Токио 2020

Потвредено: Освојувач на олимписки медал позитивен на коронавирус

пред 10 мес.
Поради неспортско однесување на навивачите

Откако го заборавивме натпреварот, пристигна жестока казна од УЕФА за Ајакс

пред 10 мес.
Позитивен случај во неговиот клуб

Роберт Просинечки тестиран на коронавирус

пред 10 мес.
Формиран проектот „Бокс“

Седум тимови на Формула 1 се вклучуваат во производство на респиратори

пред 10 мес.
Се огласи и легендарниот напаѓач

Шевченко: Коронавирусот е како катастрофата во Чернобил

пред 10 мес.
Отпуштени и 400 работници

Крај на една фудбалска приказна: Селекторот на Уругвај доби отказ по 14 години поради коронавирусот

пред 10 мес.
Суспендиран најмалку една година

ВИДЕО: Уапсен легендарниот УФЦ борач, возел пијан и носел оружје

пред 10 мес.
ПОРАДИ КОРОНАВИРУСОТ

ФОТО: Бразилска Маракана станува болница, се бара решение за локацијата на креветите

пред 10 мес.
Голманот ќе го напушти германскиот првак

На агентот на Ноер му беа потребни неколку минути за да го одбие Баерн Минхен

пред 10 мес.
Во Сити очекувале „Црвените“ да останат воздржани

Ѓраѓаните“ во шок од одлуката на Ливерпул во одност на забраната за настап во ЛШ

пред 10 мес.
Заразени 40.000 лица

ПОТВРДЕНО: Сите навивачи на натпреварот Аталанта – Валенсија се позитивни на коронавирус

пред 10 мес.
неизвесен е и дуелот на Вардар и Монпелје во ЛШ

Филипче бара од Владата откажување на сите спортски натпревари предвидени за викендов

пред 11 месец