Се врати Формула 1, „најбрзиот циркус на светот“ со првиот слободен тренинг пред Големата награда на Австрија, првата трка е на програмата утре.

Најбрзо време оствари Луис Хамилтон, додека втор беше Валтери Ботас, на третото место се најде Ферстапен, четврти Саинс.