Мерцедес објави а Формула 1 потврди, Луис Хамилтон по серијата негативни тестови на Ковид-19, доби дозвола да се натпреварува во Абу Даби овој викенд.

Хамилтон го заврши карантинот од 10 дена, серијата на тестови покажаа дека веќе не е позитивен на Ковид-19, се враќа во натпреварувачки ритам, ова се добри вести за Мерцедес.