Актуелниот Формула 1 првак, Луис Хамилтон во очекување на стартот на новата сезона одлучи да направи драстична промена во однос на фризурата.

Секогаш средениот британец објави фотографија на која се гледа промената поради која безмалку е непрепознатлив.

Новата сезона во Ф1 се очекува да започне на 5 јули со трката за ГН на Австрија.