Денеска на програмата е трката за ГН на Италија во Формула 1, Ферари слави јубилеј, 1000 трки во Ф1.

Мерцедес со честитка за Ферари, но порачаа дека на патеката Муџело која е дом на италијанскиот легендарен тим се дојдени да победат.