Викденов на програмата трката за ГН на Тајланд во шампионатот во мотоциклизам, Марк Маркез на Хода, имаше спектакуларно излетување, веднаш е пренесен во болница на прегледи.

Маркез излета од патеката во финишот на првиот тренинг, неговата Хонда беше уништена, тој остана да лежи на патеката.

„Сабајлево имав тежок пад, за среќа сум добар, се гледаме  викендов на патеката“ – изјави Маркез.