Формула 1 тимот, Алфа Роме го промовираше новиот билид „Ц41 2021“ со кој ќе се натпреварува во новата сезона.

Кими Раиконен и Антонио Џовинаци имаат на располагање болид кој не се разликува премногу во однос на аеродинамиката и предниот браник, па фановите не се премноги воодушевени.