Британската поп-пејачка со косовско потекло  Рита Ора, која во минатото делеше ист кревет со  светскиот првак во Формула 1 Луис Хамилтон, повторно ги распламти страстите на социјалните мрежи.

Популарната пејачка, овој пат, наместо со политички пораки, го привлече вниманието со жешко видео, кое набрзина собра над 1.5 милион прегледи.