Популарниот Ф1 тим, Ферари го претстави новиот болид со кој се надева дека во новата сезона ќе успее да се вмеша во трката за титулата.

Болидот е насловен „СФ21“, скратено од Скудерија Ферари 2021, на кој се гледаат нови аеродринамички решенија.

Во новата сезона за Ферари ќе возат Шарл Леклер и Карлос Сајнц.