Актуелниот првак во Формула 1, Луис Хамилтон и неговиот колега Валтери Ботас ги „запалија“ гумите по крајот на трката на патеката „Јас Марина“.

Двајцата возачи на Мерцедес имаа перфектна сезона, со неколку рекорди а со ова мало шоу само ги поздравија навивачите кои посакуваат во следната сезона во живо да може да ги следат трките во Ф1 шампинатот.