Македонскиот автомобилист и двоен првак на Европа, Игор Иџе Стефановски денеска од 18 часот ќе вози низ улиците на Скопје со рута од населба Лисиче до Карпош во чест на сите оние кои се борат со КОВИД-19.

Тој на само нешто помачку од два часа пред овој настан постави видео на кое јасно се гледа дека е подготвен да приреди шоу за граѓаните во главниот град на Македонија.

Gepostet von Igor Idze Stefanovski am Montag, 25. Mai 2020