Трката за Големата наградата на Ф1 во Бахреин започна со страшен инцидент. Тимските колеги Роман Грожан и Даниел Квајт се судрија по што Французинот излета од патеката.

Тој завржи во заштитната оградата а волидот на Хас експлодираше и се запали. Поради ова трката беше веднаш прекината…