Денеска во Сочи се вози трката за ГН на Русија, веќе на стартот  два инцидента по кои Карло Саинц и Ленс Строл излетаа од патеката.

Трката во Сочи  е 10 сезонава во Формула 1, очигледно ќе донесе многу возбудувања.