Денешната трка за ГН на Унгарија донесе многу возбудувања  и неизвесност особено во таборот на Мерцедес. Драмата на патеката  ја следеше  и познатиот комичар, Рован Еткинсон, попознат како „Мистер Бин“.

Неговите рекации беа уренбесни, тој стана хит на интернет. Инаку, актуелниот шампион во Формула 1 шампионатот, Луис Хамилтон дојде до 81 победа во кариерата откако славеше на денешната трка за големата награда на Унгарија.