Луис Хамилтон и Валтери Ботас овој викенд ќе го преставуваат Мерцедес на 200 јубилејна трка за Ф1 тимот кој доминира во последните години во ова натпреварување. Мерцедес ќе настапи во посебни болиди со нов изглед и нов систем за ладење.

Како загревање за оваа трка доаѓа и промо материјалот за престојниот возбудлив Ф1 викенд. Уживајте…