Поранешниот светски боксерски шампион, Тајсон Фјури договри борба со Ото Валин од Шведска, за датумот се чека потврда а пресметката ќе се одржи во Лас Вегас.

Според најавите борбата ќе се одржи кон средината на септември, Валин  има 20 победи од нив 13 со нокаут.

Фјури е фаворит во оваа борба и многумина сметаат дека е маркетиншки трик пресметката со Валин на кого не му се даваат многу шанси за успех.