Поранешниот светски првак во тешка категорија Ентони Џошуа го истакна мечот кој сонува да го боксува, а исто така изјави дека негова цел е да се бори и со Деонте Вајлдер.

Борбата што ја сакам? Натпревар со Фјури на преполн Вембли – убавини. Тоа би било голема пресметка, борба за Велика Британија.Стоотсто ќе се борам со двајцата. Тоа е исто како да ме прашате дали екипи од иста лига ќе играат едни против други. Мораме да се бориме едни со други. Јас би сакал да се борам со Вајлдер, би сакал да се борам и против Фјури“ истакна Џошуа.

Британскиот боксер за меч со овие двајца прво треба да ги врати појасите кои ги загуби од Енди Руиз, а реванш мечот меѓу овие двајца е закажан на 7 декември во Саудиска Арабија.