Тајсон Фјури со технички нокаут во седмата го победи  Деонтеј Вајлдер и остана непобедлив шампион во тешка категорија.

Со 30 победи едно реми и ниту еден пораз, Фјури е легенда во боксот.

Во седмата рунда тимот на Вајлдер го фрли пешкирт во рингот и го призна поразот. Фјури доминираше во борбтата, заслужено стигна до победа.