Вискито од брендот „Proper 12“, чиј сопственик е светскиот екс-шампион на УФЦ во две тежински категории, Конор Мекгрегор, стана официјален спонзор на мечот меѓу Дионтеј Вајлдер и Тајсон Фјури.

Големо почитување за двајцата борци. Тие се како борци во борбите од минатото. Не чека извонреден меч, а меѓу другото него го спонзорира и моето виски Proper 12“, напиша Конор.