Ентони Џошуа и Кубрат Пулев ќе бокусуваат на 20 јуни на стадионот на Тотенхем во Лондон за„ WBA, IBF и WBO титулите.

Бугаринот Пулев има 38 години, досега има само еден пораз во кариерата од Владимир Кличко во 2015 година.

Џошуа ќе боксува на домашно тло за прв пат по 2018 година кога го победи Александер Поветкин на Вембли.

Стадионот на Тотенхем има капацитет од 62.000 седишта, се очекува нов боксерски спектакл.