Британецот Ентони Џошуа во деветата рунда го нокаутира Бугаринот Кубарт Пулев и ја потврди домонацијата  во тешка категорија.

Спектаклот на  „Вембли“ донесе супер борба, предизвикувачот од Бугарија  падна во деветата рунда,Кубрат Пулев беше поразен, Џошуа ги одбрани титулите светски првак во ИБФ, ИБО и ВБА верзиите.

Џошуа  заслужено победи, беше поагресивен  и  доминираше, сега на ред е  мечот за апсолутен светски шампион со Тајсон Фјури.