Светската боксеркса легенда на 28 ноевмри ќе ги вкрси ракавиците со Рој Џонс. Ова е потврдено откако спектакуларната борба беше првично закажана за во септември.

Тајсон со видео порака на Инстаграм го најави настанот кој со нетрпение го очекуваат сите фанови на овој спорт.

 

View this post on Instagram

 

11.28.20 #TysonJones #FrontlineBattle

A post shared by Mike Tyson (@miketyson) on