Теренс Крафорд во средна категорија ја одбрани титулата во ВБО на мечот со технички нокаут во четвртата рунда  против поранешниот светски шампион Кел Брук.

Во четвртата рунда Крафорд жестоко го нокаутираше Брук а судијата ја прекина борбата.