Легендатата на светскиот бокс, Мајк Тајсон започна со подготовките за враќањето во рингот. Тајсон наскоро се очекува да избоксува неколку рунди кои ќе послужат како настан за собирање на пари за хуманитарни цели.

Тајсон на Инстаграм објави видео со дел од неговиот тренинг и напиша: Јас останувам лошото момче до крајот на животот.

 

View this post on Instagram

 

I’m a Bad Boy for Life. Watch #BadBoysforLife now on DVD Blueray @willsmith @martinlawrence #stillthebaddestmanontheplanet

A post shared by Mike Tyson (@miketyson) on