Долгоочекуваниот дуел меѓу актуелниот шампион во тешка категорија Дионтеј Вајлдер и Тајсон Фјури заврши со импресивна победа на Џипси Кинг.

Со 30 победи едно реми и ниту еден пораз, Фјури е легенда во боксот. Во седмата рунда „летна“ пешкирот во рингот.

Еве како тоа се случи: