Френк Санчез го победи Хулијан Фернандес со нокаут во седмата рунда. Кубанецот стигна до 17 триумф во кариерата со удар кој буквално го исфрли противникот од рингот.

Фернандес проводираше во неколку наврати а откако го спушти гардот, доби лекција која ќе ја памети долго време.