Поранешниот апсолутен светски шампион во тешка категорија, легендарниот Мајк Тајсон, важи за голем фан на Тајсон Фјури.

Мајк Тајсон беше на мечот меѓу Вајлдер и Фјури, а по крајот на мечот беше забележана неговата реакција на победата на Фјури. Тој отворено му се радуваше на успехот на својот фаворит.